Když dílu sluší vtisknout mu duši

Jsme manželé a dobře se nám spolu tvoří. Pod značkou Paxart Studio vynášíme na světlo světa naši společnou tvorbu v oblasti audiovizuální produkce od roku 2007.

Jsme malá rodinná firma z podhůří Orlických hor, na tvorbě se však podílíme s řadou šikovných spolupracovníků. Naše produkce mívá standardně přesah do zahraničí.

Obsah sdělení je pro nás zásadní. Nechybí nám zkušenost, že někdy je třeba zachovat i mlčení. Latinské ‚pax‘ znamená ‚pokoj – mír‘, z angličtiny ‚art‘ představuje ‚umění‘. Svým dílem se snažíme naplňovat tyto hodnoty stanovené od počátku naší činnosti.

Kontakt  |  Partneři  |  Reference


 

Kateřina Rýznarová

roz. Jakubcová, vystudovala Činoherní herectví na JAMU. Jako herečka působila v Městském divadle v Brně (West Side Story, Koločava), hostovala v HaDivadle (Tři sestry, rež. Sergej Fedotov) nebo v divadelním spolku Od ucha k uchu. Mohli jste ji také spatřit v televizním filmu Gambit (režie Jiří Polišenský), krátkometrážním snímku Sladkosti Jiřího Vejdělka či v několika televizních inscenacích (Četnické humoresky). Jako zpěvačka interpretovala zhudebněné básně Emanuela Míška (hudba Josef Fojta), účinkuje také na albu Abba Otče skupiny Střípky nebo nahrávkách Scholy Brněnské Mládeže (SBM). Mluvené slovo je jí vlastní, a tak kromě příležitostných filmových dabingů moderovala řadu televizních pořadů, včetně živých přenosů (Návštěva papeže Benedikta XVI v Brně-Tuřanech). Je držitelkou diváckého ocenění Tvář Televize Noe (2008). Její příjemný hlas můžete naladit ve vysílání Radia Proglas. V současné době ji nejvíce zaměstnává péče o naše nejmenší — denně se otáčí na „prknech, co znamenají svět“.


 

Martin J. Rýznar

absolvoval Filmovou školu ve Zlíně s autorským hudebním filmem Angelus Domini. Po škole působil v televizním a rozhlasovém odvětví i jako grafik a DTP operátor. Za cyklus televizních magazínů o řeholních řádech a komunitách Bez hábitu obdržel Diváckou cenu Televize Noe (2009). Jako kameraman, fotograf i režisér působil v zámořských misiích v Guyaně, Surinamu, USA, Zambii, Keni, Tanzánii, Malawi, na Srí Lance, Filipínách i mnoha místech v Evropě. Ve svém portfoliu má propagační i hudební videa, jeho tvorba se však nejvíce zaměřuje na sociální a duchovní dokument, za který obdržel několik ocenění. Jako dokumentarista usiluje být také nenápadným fotografem při významných událostech, svatbách i rodinných příležitostech. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině, četbě, filmu a zřídka pak kompozici hudby a dětské poezii.

Umění je přestat vylepšovat to, co již vylepšovat nepotřebuje.

Instagram | LinkedIn

 


Using Format