Zambijský bambo film © 2012 Martin J. Rýznar. Všechna práva vyhrazena.

Zambijský bambo

Při příležitosti návštěvy zambijského národního ředitele Papežských misijních děl P. Bernarda Makadani Zulu v Praze byl v úterý 13. listopadu 2012 v chrámu Panny Marie Sněžné představen nový dokumentární film „Zambijský bambo“ s následnou besedou o Zambii a její problematice.

25 min | dokument | EN + CS titulky | 2012 | DVD&HD | vimeo
Zambijský bambo – ukázka 1

Ve společnosti otce Bernarda, který ze Zambie pochází a místní situaci velice dobře rozumí, se projekce a besedy zúčastnili také autoři filmu a členové misijní dokumentační výpravy – ředitel Papežských misijních děl v ČR a producent filmu P. Jiří Šlégr, režisér a kameraman Martin J. Rýznar, vedoucí zpravodajské redakce radia Proglas Filip Breindl a asistentka natáčení Bronislava Halbrštátová.

Zambijský bambo – ukázka 2

Zambijský bambo“zachycuje prostředí, ze kterého přicházejí mladí muži do semináře, pojednává o radostech i úskalích, která život budoucích kněží v této africké zemi provázejí. Bohatý materiál nabízejí i bonusy, ve kterých je možné shlédnout výpověď rektora semináře, vzkaz do ČR od seminaristy Josepha; výpověď vedoucího Scholy Cantorum o tanci při liturgii, volný sestřih záběrů z natáčení („Film o filmu“), které více divákům přiblíží pozadí české výpravy do Zambie, fotogalerie s hudbou zambijských bohoslovců apod. DVD je rozděleno na deset tematických kapitol: Start, Povolání, Formace, Radosti, Farma, Pastorace, Celibát a praxe, Výzvy, Rekreace a Modlitba.

Zambijský bambo – ukázka 3

DVD lze objednat v Národní kanceláři Papežských misijních děl www.missio.cz.

Napsali o nás

Fotogalerie

Projekt podpořili

Chtěli byste také podpořit tento nebo podobný projekt? Kontaktujte nás!